LM3671TL-1.8EV
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
LM3671TL-1.8EV
Datasheet:
LM3671TL-1.8EV
Description:
BOARD EVALUATION LM3671TL-1.8
In Stock
6 pcs On sales
Product Attribute
Frequency - Switching
2MHz
Series
Board Type
Fully Populated
Part Status
Active
Main Purpose
DC/DC, Step Down
Voltage - Input
2.7V ~ 5.5V
Current - Output
600mA
Voltage - Output
1.8V