TAS5132DDVR
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
TAS5132DDVR
Manufacture:
Texas Instruments
Package:
44-TSSOP (0.244", 6.20mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
TAS5132DDVR
Description:
IC AMP CLASS D STER 26W 44HTSSOP
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Base Part Number
TAS5132
Voltage - Supply
10.8V ~ 13.2V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
44-HTSSOP
Type
Class D
Max Output Power x Channels @ Load
26W x 2 @ 6Ohm