67YR200LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
67YR200LF
Manufacture:
TT Electronics/BI
Package:
Datasheet:
67YR200LF
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock
897 pcs On sales
Product Attribute
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.195" Face x 0.409" H (9.53mm x 4.95mm x 10.40mm)
Termination Style
PC Pins
Resistive Material
Cermet
Series
67
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Resistance
200 Ohms
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
0.5W, 1/2W