P092N-QC20AR20K
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
P092N-QC20AR20K
Manufacture:
TT Electronics/BI
Package:
Datasheet:
P092N-QC20AR20K
Description:
POTENTIOMETER
Product Attribute
Power (Watts)
0.025W, 1/40W
Bushing Thread
M7 x 0.75
Actuator Length
0.787" (20.00mm)
Adjustment Type
Side Adjustment
Built in Switch
None
Taper
Logarithmic
Number of Gangs
2
Series
P09x
Number of Turns
1
Rotation
300°
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±20%