P231-EC20AR1MEG
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
P231-EC20AR1MEG
Datasheet:
P231-EC20AR1MEG
Tolerance
±20%
Resistance (Ohms)
1M
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Actuator Length
0.787" (20.00mm)
Adjustment Type
User Defined
Built in Switch
None
Taper
Logarithmic
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)