P231-EC30AR25K
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
P231-EC30AR25K
Datasheet:
P231-EC30AR25K
Product Attribute
Built in Switch
None
Taper
Logarithmic
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±20%
Resistance (Ohms)
25k
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Actuator Length
1.181" (30.00mm)