MBA02040D3161BC100
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MBA02040D3161BC100
Datasheet:
MBA02040D3161BC100
Description:
RES 3.16K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
Power (Watts)
0.4W
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Box (TB)
Supplier Device Package
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
3.16 kOhms