VDRUS14X320BSE
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
VDRUS14X320BSE
Manufacture:
Vishay BC Components
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
VDRUS14X320BSE
Description:
VDR US 14D 8000A 320V STLDS BULK
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 14mm
Current - Surge
8kA
Maximum AC Volts
320V
Maximum DC Volts
420V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Energy
220J
Varistor Voltage (Max)
561V
Series
VDRUS
Varistor Voltage (Min)
459V
Features
Varistor Voltage (Typ)
510V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
370pF @ 1kHz