PE0140BJ10136BF1
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PE0140BJ10136BF1
Manufacture:
Vishay / Beyschlag
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
PE0140BJ10136BF1
Description:
CAP CER 100PF 15KV R7 DISK
Product Attribute
Mounting Type
Requires Holder
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Series
P
Thickness (Max)
Ratings
Voltage - Rated
15000V (15kV)
Features
Size / Dimension
5.512" Dia (140.00mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Lead Style
Temperature Coefficient
R7
Capacitance
100pF