RER60F2260MC02
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RER60F2260MC02
Datasheet:
RER60F2260MC02
Description:
RES CHAS MNT 226 OHM 1% 5W
Product Attribute
Failure Rate
M (1%)
Power (Watts)
5W
Size / Dimension
0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
226 Ohms