RER60F3400RC02
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RER60F3400RC02
Datasheet:
RER60F3400RC02
Description:
RES CHAS MNT 340 OHM 1% 5W
Failure Rate
R (0.01%)
Power (Watts)
5W
Size / Dimension
0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
340 Ohms