9C12063A1R54FGHFT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
9C12063A1R54FGHFT
Manufacture:
Yageo
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
9C12063A1R54FGHFT
Description:
RES SMD 1.54 OHM 1% 1/4W 1206
Product Attribute
Composition
Thick Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Series
9C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
1206
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Resistance
1.54 Ohms