9C12063A2801FKHFT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
9C12063A2801FKHFT
Datasheet:
9C12063A2801FKHFT
Description:
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
2.8 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C