AHA25AFB-1K15
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
AHA25AFB-1K15
Manufacture:
Yageo
Package:
Axial, Box
Datasheet:
AHA25AFB-1K15
Description:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.15K OHM
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
25W
Package / Case
Axial, Box
Mounting Feature
Flanges
Series
AHA
Size / Dimension
1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Features
Coating, Housing Type
Aluminum
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.587" (14.90mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Lead Style
Solder Lugs
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
1.15 kOhms