AHA25AFB-1R74
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
AHA25AFB-1R74
Datasheet:
AHA25AFB-1R74
Description:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.74 OHM
Product Attribute
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
1.74 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Power (Watts)
25W
Package / Case
Size / Dimension
1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max)
0.587" (14.90mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C