AHA80AFB-267R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
AHA80AFB-267R
Manufacture:
Yageo
Package:
Axial, Box
Datasheet:
AHA80AFB-267R
Description:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 267 OHM 1
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
1.024" (26.00mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Lead Style
M5 Threaded
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
267 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
80W
Package / Case
Axial, Box
Mounting Feature
Flanges
Series
AHA
Size / Dimension
2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)