KZ0770500000G
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
KZ0770500000G
Manufacture:
Amphenol Anytek
Package:
Datasheet:
KZ0770500000G
Description:
TERM BLOCK 7POS 45DEG 5MM PCB
Series
Muse KZ
Mating Orientation
45° (135°) Angle with Board
Current
15A
Dielectric Material
Thermoplastic
Voltage
300V
Positions Per Level
7
Features
Interlocking (Side)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Packaging
Bulk
Clamp Material - Plating
Steel, Stainless
Wire Gauge
12-26 AWG
Screw Material - Plating
Steel - Zinc Plated
Part Status
Active
Contact Material - Plating
Brass - Tin Plated
Screw Thread
M2.6
Mounting Type
Through Hole
Torque - Screw
0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Color
Green
Number of Levels
1
Pitch
0.197" (5.00mm)