TR0415510000G
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
TR0415510000G
Manufacture:
Amphenol Anytek
Package:
Datasheet:
TR0415510000G
Description:
TERM BLK 4P SIDE ENTRY 10MM PCB
Product Attribute
Voltage
300V
Positions Per Level
4
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Packaging
Bulk
Clamp Material - Plating
Steel - Zinc Plated
Wire Gauge
12-22 AWG
Screw Material - Plating
Steel - Zinc Plated
Part Status
Active
Contact Material - Plating
Brass - Tin Plated
Screw Thread
M2.5
Mounting Type
Through Hole
Torque - Screw
0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Color
Green
Number of Levels
1
Pitch
0.394" (10.00mm)
Wire Termination
Screw - Pressure Clip
Series
TR
Mating Orientation
Horizontal with Board
Current
20A