H3BANAC220V
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
H3BANAC220V
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Package:
Datasheet:
H3BANAC220V
Description:
RELAY TIME DELAY 300HRS 5A 250V
In Stock
3 pcs On sales
Product Attribute
Termination Style
Plug In, 11 Pin (Octal)
Timing Initiate Method
Input Voltage
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Timing Adjustment Method
Hand Dial
Series
H3BA-N
Circuit
DPDT (2 Form C)
Function
Programmable (Multi-Function)
Delay Time
0.05 Sec ~ 300 Hrs
Relay Type
Mechanical Relay
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Voltage - Supply
220VAC
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
H3BANAC220V Relevant information
H3BA-N 110 VAC
H3BA-N 110 VAC
H3BA-N 24 VDC
H3BA-N 24 VDC
H3BA-N8H 110 VAC
H3BA-N8H 110 VAC
H3BA-N8H 220 VAC
H3BA-N8H 220 VAC
H3BA-N8H DC24V
H3BA-N8H DC24V
H3BANAC220V
H3BANAC220V