DB2J20100L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
DB2J20100L
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DB2J20100L
Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SMINI2
Product Attribute
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
20V
Series
Current - Average Rectified (Io)
500mA
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Diode Type
Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
550mV @ 500mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SC-90, SOD-323F
Base Part Number
DB2J201
Capacitance @ Vr, F
12pF @ 10V, 1MHz
Supplier Device Package
SMini2-F5-B
Reverse Recovery Time (trr)
4.3ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
10µA @ 10V
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
DB2J20100L Relevant information
DB2J20100L
DB2J20100L