64YR100KLF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
64YR100KLF
Manufacture:
TT Electronics/BI
Package:
Datasheet:
64YR100KLF
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.25W PC PIN TOP
In Stock
364 pcs On sales
Product Attribute
Resistance
100 kOhms
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Adjustment Type
Top Adjustment
Number of Turns
12
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.165" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.19mm x 6.86mm)
Termination Style
PC Pins
Resistive Material
Cermet
Series
64
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Tolerance
±10%