CD26S13E4RL09LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD26S13E4RL09LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
CD26S13E4RL09LF
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 26POS R/A
Product Attribute
Contact Finish
Gold
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Color
Black
Flange Feature
Housing/Shell (M3)
Contact Finish Thickness
Flash
Series
Compact-D
Number of Rows
3
Material Flammability Rating
Features
Board Guide, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Packaging
Tray
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Wire Gauge
Connector Style
D-Sub, High Density
Part Status
Active
Contact Material
Termination
Solder Paste
Ingress Protection
Contact Form
Dielectric Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled
Contact Type
Signal
Number of Positions
26
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
CD26S13E4RL09LF Relevant information
CD26S13E4RL09LF
CD26S13E4RL09LF
CONN D-SUB HD RCPT 26POS R/A