CD26S13E6RL09LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD26S13E6RL09LF
Datasheet:
CD26S13E6RL09LF
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 26POS R/A
Product Attribute
Termination
Solder Paste
Ingress Protection
Current Rating (Amps)
5A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Flange Feature
Housing/Shell (M3)
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Voltage Rating
300V
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)