IDMS-16-T-02.20-T
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
IDMS-16-T-02.20-T
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
IDMS-16-T-02.20-T
Description:
16 POS CABLE ASSY 2.54MM 2.2"
Product Attribute
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Connector Type
Socket to Plug
Contact Finish
Tin
Number of Rows
1
Cable Termination
IDC
Color
Multiple, Ribbon
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Usage
Number of Positions
16
Length
0.183' (55.88mm, 2.20")