V30K45-01HM3/H
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
V30K45-01HM3/H
Manufacture:
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
V30K45-01HM3/H
Description:
DIODE SCHOTTKY 30A 45V FLATPAK
Series
Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
630mV @ 30A
Packaging
Digi-Reel®
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-PowerTDFN
Capacitance @ Vr, F
4000pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package
FlatPAK (5x6)
Current - Reverse Leakage @ Vr
2mA @ 45V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45V
Current - Average Rectified (Io)
30A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
V30K45-01HM3/H Relevant information
V30K45-01HM3/H
V30K45-01HM3/H
DIODE SCHOTTKY 30A 45V FLATPAK