V30K45HM3/H
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
V30K45HM3/H
Datasheet:
V30K45HM3/H
Description:
DIODE SCHOTTKY 30A 45V FLATPAK
Product Attribute
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance @ Vr, F
4000pF @ 4V, 1MHz
Current - Reverse Leakage @ Vr
2mA @ 45V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45V
Current - Average Rectified (Io)
30A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Series
Automotive, AEC-Q101, TMBS®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
630mV @ 30A