91U1A-T22-A13L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
91U1A-T22-A13L
Datasheet:
91U1A-T22-A13L
Description:
POT 5K OHM 2W CERMET LINEAR
In Stock
255 pcs On sales
Product Attribute
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Actuator Length
0.866" (22.00mm)
Taper
Linear
Adjustment Type
Side Adjustment
Tolerance
±10%
Actuator Diameter
0.157" (3.99mm)
Size - Body
Rectangular - 0.687" x 0.625" Face x 0.687" H (17.45mm x 15.88mm x 17.45mm)