91U1A-T22-B15L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
91U1A-T22-B15L
Datasheet:
91U1A-T22-B15L
Description:
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR
Tolerance
±20%
Actuator Diameter
0.157" (3.99mm)
Size - Body
Rectangular - 0.687" x 0.625" Face x 0.687" H (17.45mm x 15.88mm x 17.45mm)
Resistance (Ohms)
10k
Resistive Material
Conductive Plastic
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C
Actuator Length
0.866" (22.00mm)