SSPM2.5H-L300
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SSPM2.5H-L300
Manufacture:
Panduit Corp
Package:
Datasheet:
SSPM2.5H-L300
Description:
PANEL MNT SST W/O PILOT
In Stock
500 pcs On sales
Product Attribute
Color
Black
Length - Approximate
10.00"
Width
0.300" (7.62mm)
Series
STA-STRAP® SSPM
Features
Heat Stabilized, Weather Resistant
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Packaging
50 per Pkg
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Bundle Diameter
2.76" (70.00mm)
Length - Actual
0.842' (256.54mm, 10.10")