SSPM4H-TL300
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SSPM4H-TL300
Manufacture:
Panduit Corp
Package:
Datasheet:
SSPM4H-TL300
Description:
PNL MNT TIE W/OPILOT 14.8L 376MM
Series
STA-STRAP® SSPM
Features
Heat Stabilized, Weather Resistant
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Packaging
250 per Pkg
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Bundle Diameter
4.00" (101.60mm)
Length - Actual
1.233' (375.92mm)
Tensile Strength
120 lbs (54.43 kg)
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Color
Black
Length - Approximate
14.75"
Width
0.300" (7.62mm)