V12P10-E3/86A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
V12P10-E3/86A
Manufacture:
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
V12P10-E3/86A
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
Series
eSMP®, TMBS®
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
700mV @ 12A
Diode Type
Schottky
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Base Part Number
V12P10
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr
250µA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io)
12A
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
V12P10-E3/86A Relevant information
V12P10-E3/86A
V12P10-E3/86A
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A