V12P10-M3/87A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
V12P10-M3/87A
Datasheet:
V12P10-M3/87A
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Current - Reverse Leakage @ Vr
250µA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Current - Average Rectified (Io)
12A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
700mV @ 12A