V12P10HE3/86A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
V12P10HE3/86A
Datasheet:
V12P10HE3/86A
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
Product Attribute
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Base Part Number
V12P10
Current - Reverse Leakage @ Vr
250µA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io)
12A
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
700mV @ 12A