V15P10HM3/H
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
V15P10HM3/H
Manufacture:
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
V15P10HM3/H
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 15A TO277A
Product Attribute
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500µA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Current - Average Rectified (Io)
15A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Series
Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
710mV @ 15A