V15P12-M3/H
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
V15P12-M3/H
Datasheet:
V15P12-M3/H
Description:
DIODE SCHOTTKY 120V 15A TO277A
Product Attribute
Current - Reverse Leakage @ Vr
1mA @ 120V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
120V
Current - Average Rectified (Io)
15A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Series
eSMP®, TMBS®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
810mV @ 15A